Olimpos’un zirvesinde sergi

Adını Uludağ anlamına gelen Olimpos’tan alan Tahtalı Dağı’nın zirvesinde Kelebekler sergisi.. Antalya Olimpos’ta Tahtalı Dağı’nın zirvesinde bulunan Olimpos Teleferik Tesisleri’nde ‘Antalya Kelebekleri Sergisi’ açıldı.

Antalya Tanıtım Vakfı (ATAV) tarafından yürütülen ‘Memleketim Antalya’ çalışmaları kapsamında 2365 metrelik Tahtalı Dağı’ndaki tesislerde “Antalya Kelebekleri” sergisi açıldı.

Türkiye’nin zengin kelebek yapısına sahip illerinden Antalya’da açılan 23 Mayıs 2017 gününe kazadar açık olacak.

Açılışına Antalya Vali Yardımcısı Hüseyin Ece, ATAV Başkanı Nizamettin Şen, Kemer Turistik Otelciler Birliği (KETOB) Başkanı Tayyar Gül ve Olympos Teleferik Genel Müdürü Haydar Gümrükçü’nün katıldığı sergi oldukça ilgi görüyor.

ATAV Başkanı Nizamettin Şen, Antalya’nın Erzurum’dan sonra dünyadaki en zengin ikinci kelebek kenti olduğunu belirterek, “Bu sömestir tatilinde ve mayıs ayının 23’üne kadar da özellikle Rusya’dan 1 Mayıs bayramında gelecek misafirlerimize de tanıtmak üzere böyle 3 aylık bir sergi planladık. Antalya endemik bitkiler açısından, bitki zenginliği açısından Türkiye’nin ve dünyanın sayılı kentlerinden biri ve kelebek zenginliği olarak da Türkiye’de Erzurum’dan sonra ikinci zenginliğe sahip bir kent. 183 kelebeğimiz var ve bu 183 kelebeğin 3 tanesi de endemik özelliğe sahip, yani 3 tanesi dünyada sadece Antalya’da var” diye konuştu.

Vali Yardımcısı Hüseyin Ece de valilik olarak bu tür çalışmalara her türlü desteği sağlama gayretinde olduklarını vurguladı.

Konuşmalarının ardından ATAV Başkanı Nizamettin Şen, Vali Yardımcısı Hüseyin Ece ve konuklara sergiyi gezdirerek kelebeklerle ilgili bilgiler verdi.