Baharda Olimpos bir başka güzel

Baharda Olimpos bir başka güzel. Yaz tatili denilince ilk akla gelen yer Olimpos, diğer mevsimlerde de ayrı bir güzel.. Özellikle ilkbahar mevsimini yaşadığımız bugünlerde Olimpos; doğasıyla, yeşiliyle deniziyle bambaşka duygular yaşatıyor.

Uyanan toprak, çiçek açan limon ve portakal ağaçları, eriyen kar suları, yeşilin tüm tonlarıyla yeniden canlanan tabiat Olimpos vadisine yeni bir sezonun müjdesini veriyor. Akdeniz’in bu en güzel coğrafyasında yaşamın ve kendinizi keşfetmenin tadına varın.

Doğanın ortasında sevdiklerinizle başbaşa güzel bir haftasonu geçirmek, şehrin gürültüsünden, stresten uzaklaşmak için Olimpos size iyi gelecektir.

Geçtiğimiz yaz sezonunun ardından yeni sezon hazırlıklarını sürdüren ve bu sıralar eksiklerini tamamlayan bir çok işletme siz değerli müşterilerini bekliyor.

Üniversite öğrencileri, şirket çalışanlarına özel grup indirimlerinin uygulandığı Olimpos’ta antik şehri gezmek bu mevsim için çok idealdir.

Bahar yağmurlarını da hesaba katarak, mevsimlik kıyafetlerinizi ve  trekking ekipmanlarınızı yanınıza almayı unutmayın. Arzu ederseniz tarihi Likya Yolu’nda kısa bir parkur ile geçmişin izlerini takip edebilirsiniz.

Güneşin etkisini yavaş yavaş gösterdiği bugünlerde antik şehirde yeni açılan galerileri görmek, geçmişin izlerini takip etmek gezginlere özel keyifler yaşatacaktır. Bu arada yanınıza video veya fotğraf makinenizi getirmeyi unutmayın. Bu güzel anları dostlarınızla, sevdiklerinizle paylaşmanız bakımından sizi mutlu edecektir.

Kumluca Kaymakamlığı ve Kumluca Belediyesi’nin bu sezon almış olduğu kararlar doğrultusunda daha düzenli hale gelecek olan Olimpos, misafirlerine unutulmaz bir yaz tatili yaşatacak.

Olimpos demişken; damak keyfine düşkünler için Ulupınar’da alabalık keyfine bekleriz. Eriyen kar suları Olimpos deresindeki alabalıklara yaşam kaynağı olurken, kendine özgü lezzetiyle misafirlere lezzetler sunuyor.

Olimpos ‘a gelmişken kar keyfi yaşanan Tahtalı Dağı’nın zirvesine teleferikle çıkılmadan olmaz. Uludağ anlamına gelen Olympos, adını aldığı Tahtalı Dağı’nın zirvesinde Olympos Teleferik işletmeciliği ile seyahat severlere farklı hizmetler sunuyor. Bu mevsimde Tahtalı dağının zirvesi, berrak bir havada görüş bakımından sezonun en iyi dönemi olup, kafeteryasında unutulmaz çay ve kahve keyfi yapabilirsiniz.

Kendinize ve sevdiklerinize bir iyilik yapın ve bu bahar Olimpos’ta konaklayarak yeşilin ve doğanın tazeliğini içinize çekin.