Olimpos’ta sezon açıldı .. Antalya’nın Kumluca ilçesi, Olimpos tatil bölgesinde deniz sezonu açıldı..

olimpos'ta sezon açıldı

olimpos’ta sezon açıldı

Sert geçen soğuk kış günlerinin ardından gelen İlkbahar, güneşli havalar ile kendini gösterdi. Antalya’nın ağaç evleriyle ünlü, gözde tatil bölgesinde güneşin etkisi ile tatilciler kendini deniz kenarına attı.

TEOG sınavı ile 1 Mayıs’ı fırsata dönüştüren bir çok yerli turist Olympos’ta konaklamanın keyfini yaşadı. Geçtiğimiz yaz döneminde beklentileri karşılanmayan işletme sahipleri, sezonun ilk günlerine umutla girdi.

Antik şehri, efsanelere konu olmuş mitolojik Yanartaş’ı (Chimera)  ile Türkiye’nin en çok ilgi çeken tatil bölgesi Olympos’ta her iki dini bayramın yaz sezonuna gelmesi ile oldukça rezervasyon almakta.

Tarihi Likya Yolu, tekne turu, teleferik seyahati ve denizi ile doğa turizmini doyasıya yaşayabileceğiniz tatil bölgesinde her bütçeye uygun konaklama imkanı mevcut.

Aktiviteler açısından çok zengin ve geniş bir yelpazeye sahip bölgede Akdeniz’in çok özel koylarına günü birlik düzenlenen tekne turları ile tatilinize renk katabilirsiniz.

Gürültüden uzak, limon ve portakal ağaçları arasında keyif dolu bir tatil size ve sevdiklerinize iyi gelecek. Harika denizi ile yılın yorgunluğunu atacak, tarihi mekanlarıyla geçmişe yolculuk yapacaksınız.

Dünyanın en ilgi çeken sahillerinden biri olan Olympos, konumu ve yerleşimden uzak özelliği ile dikkat topluyor.
Alabildiğine geniş kumsalı, çam ağaçları, defne ağaçları, zakkum ve okaliptus ağaçlarıyla doğanın içinde huzur dolu bir tatil imkanı sunuyor.

Son zamanların en trend tatil bölgesi Olympos’ta  pırıl pırıl bir deniz, buram buram bir kültür, mesire alanları, balık avcılığı, yerel lezzetler ve hepsinden önemlisi sıfır stresin hakim olduğu bir doyumsuz ambians..

Bölgede neler var?
Koylara meraklı tatilciler için çok gizemli kıyı ve koylar bulunmakta. Sahilden kalkan tekneler ile Porto Ceneviz ve Sazak koylarına günü birlik gezi yapabilir veya balık avı turlarına katılabilirsiniz.

Yürümeyi seven tailciler için çok özel bir parkur bulunmakta.. Tarihi Likya Yolu, Olimpos’tan geçmekte ve Adrasan yönüne kısa yürüyüş programları düzenleyebilirsiniz. Ormanın derinliklerinde, çam ve defne ağaçlarının gölgesinde 2-3 saatlik yürüyüşler yapabilirsiniz.

Ailenizle, arkadaşlarınızla, sevdiklerinizle huzur dolu bir yaz tatili sizleri bekliyor.