Olimpos nerede nasıl gidilir. Olimpos ağaçevler tatil bölgesi nerededir, nasıl gidilir, neler yapılır?

Olimpos nerede nasıl gidilir. Ülkemizde gençlerin, ailelerin ve doğa düşkünlerinin en çok tercih ettiği tatil bölgesi Olimpos, nerededir? Olimpos’a nasıl gidilir? Olimpos otantik tatil alanında neler yapılır?

olimpos nerede nasil gidilir

Olimpos sahili

Olimpos nerededir?

Türkiye’nin en iyi doğa tatil bölgesi Olympos, Antalya’nın Kumluca ilçesine bağlı olup; Kemer ile Kumluca ilçeleri arasında yer almaktadır. Ağaçevleriyle ün yapan tatil bölgesi, Antalya’dan Kemer, Finike, Kaş yönüne doğru giden yol üzerinden ulaşılmaktadır. Olimpos, Antalya’dan 85 kilometre uzaklıkta olup; Kemer’i geçtikten 29 km sonra, sol taraftan Olympos yol ayrımından sahil yönüne doğru 11 km mesafededir.

Olimpos tatil bölgesine nasıl gidilir?

Özel aracınızla İstanbul, Eskişehir, Ankara, Konya, Isparta, Adana tarafından gelirseniz; Antalya içinden Kemer yönüne sapmalısınız. Kemer’den sonra Kumluca, Finike, Kaş yönüne doğru 29 km sonra Olympos antik şehir tabelasını göreceksiniz. Ana yoldan sol tarafa 11 km sahile doğru gittiğinizde Olympos’a gelmiş olacaksınız.

Özel aracınızla İzmir, Aydın, Muğla, Didim, Bodrum, Marmaris yönünden gelirseniz; Kaş, Finike ve Kumluca ilçelerini geçtikten 15 km sonra Olympos antik şehir tabelasını göreceksiniz. Ana yoldan sağ tarafa sahile doğru 11 kilometre gittiğinizde Olympos’a varmış olacaksınız.

Eğer otobüsle geliyorsanız; Antalya Otogar’ında indikten sonra, Otogar’dan Kumluca- Finike-Kaş-Fethiye yönüne kalkan minibüslere binerek muavine Olympos kavşağında inmek istediğinizi belirtiniz. Olympos kavşağından 5 dakikada bir Olimpos’a giden dolmuş minibüslere binerek ulaşabilirsiniz.

Antalya Havalimanı’na uçak ile gelen tatilciler havaalanından 600 numaralı şehir içi otobüs ile Antalya Otogar’a gelip aynı (yukarıdaki) yoldan Olimpos’a gelebilir.

Antalya Olimpos tatil alanında neler yapılır?

Olimpos’ta Tekne Turuna katılabilirsiniz

olimpos tekne turu

Olympos’a gelipte tekne turuna çıkmamak olmaz. Olympos ve Çıralı’dan; Sazak, Porto Ceneviz, Suluada, Maden, Korsan koylarına günübirlik tekne turları düzenlenmektedir. Turlara katılan tatilciler denizin ve doğanın keyfini çıkararak unutulmaz anlar yaşar. (Detaylı bilgi için TIKLAYINIZ)

Kano sporu yapabilirsiniz

kano04

Kano sporunu yapmak Olympos’ta ideal olup, keyfini doyasıya çıkarabilirsiniz. Kanolarla Olympos’un kıyılarını, el değmemiş doğasını ve gizemli mağaralarını keşfedebilirsiniz. (Detaylı bilgi için TIKLAYINIZ)

Balık avı turlarına katılabilirsiniz

balik_tutma01Olympos ve Adrasan açıklarında balık tutkunları için özel balık avı turları düzenlenmektedir. Özel balık avı rehberleri ve kaptan eşliğinde sınırlı sayıda balık tutkunu ile teknede balık avı turları gerçekleşmektedir. (Detaylı bilgi için TIKLAYINIZ)

Likya Yolu’nda yürüyebilirsiniz

olimpos likya yolu

Antik Likya’nın kentlerini birbirine bağlayan patikalardan oluşan yaklaşık 500 km’lik bir yoldur. Olimpos’tan geçen antik Likya Yolu, trekking’e elverişlidir. İşletme alanlarına yakın Likya Yolu’nun etaplarında fazla uzaklaşmadan yürüyebilirsiniz. (Detaylı bilgi için TIKLAYINIZ)