Olimpos Pansiyonları Online RezervasyonOlimpos Pansiyonları Online Rezervasyon

Ne yenir?

ne yenir

Olimpos’ta ne yenir?

Ne yenir.. Olimpos’ta Akdeniz mutfağının kendine has yöresel lezzetlerin yanısıra deniz ürünleri ve alabalık yemenin keyfine doyum olmaz.

ne-yenir


ne-yenir


ne-yenir

Sahilde iki restaurant

Olimpos ve Çıralı sahilinde imar yasağı nedeniyle iki restaurant bulunmakta. Sahilde güneşlenenler, öğle arası veya dinlenme molası için en yakın Yavuz Restaurant ve Merhaba Restaurant’ta yorgunluklarını giderebilirler. Deniz ürünlerinden gözlemeye, menemenden köfteye, ızgara etten tostlara kadar ağız tadınıza ve bütçenize uygun yemek seçenekleri mevcuttur.
Deniz sonrası kabinlerde duşunuzu alıp, restaurantlara özel hamaklarda ve köşklerde çay, ayran, gazoz, limonata, kola içip dinlenebilirsiniz.

Güleryüzlü personeli, sağlıklı ve lezzetli yemekleriyle Yavuz Restaurant ve Merhaba Restaurant, öğlen sıcağında Olimpos sahilinde soluklanmak için kaçabileceğiniz ideal bir yerdir.

Yavuz Restaurant: 0533.371 64 65
Merhaba Restaurant: 0505.933 78 78

Çıralı’da yemek yiyebilirsiniz

Çıralı sahilinden 500-600 metre içerde restaurantlar ve kafeteryalar bulunmakta. Doğayı ve yürümeyi seven tatilciler Çıralı’yı gezebilir, öğlen arası yemek molasını burada bulanan restaurant ve kafeteryalarda geçirebilirler. Deniz ürünlerinden, ızgaralara, gözleme tost, makarna ve ağız tadınıza uygun lezzet çeşitlerini bulabilirsiniz.

Ulupınar’da Alabalık

Olimpos’a gelipte Ulupınar’da köy kahvaltısı yapmadan veya Alabalık yemeden gidilmez.

Kemer-Finike yolu üzerinde Olimpos sapağına varmadan önce eşsiz doğası ve deresiyle ünlü Ulupınar’da alabalık ziyafetini tavsiye ediyoruz.

Buz gibi akan suyun üzerindeki yazlık köşklerde alabalık veya damak tadınıza göre kaburga dolması, tandır, kuzu çevirmesi ve ızgara çeşitlerinin tadına bakabilirsiniz.

Gürül gürül akan deresiyle özellikle tatil sezonunda bölgeye gelen çok sayıda yerli ve yabancı turistin uğrak noktası. Köşklerde uzanarak yorgunluğunuzu giderir, sevdiklerinizle sohbet eşliğinde yemek ziyafetinizi gerçekleştirirsiniz.

Ulupınar’da restaurantlar turistlerle dolu. Burada mola veren turistler doğanın ve alabalıkların tadını çıkarır. Arzu ederseniz balık tutma zevki için oltalarla göletlerde balık tutabilirsiniz.

Doğal güzellikler içerisinde kendinize uygun bir köşe mutlaka bulacaksınız. Şelale ve muhteşem çınar ağaçlarını seyrederek Ulupınar deresine yerleştirilmiş köşklerde ayaklarınızı derenin serin sularına bırakırken ızgara alabalıkların tadını çıkarabilir veya size sunulan zengin menüde Türk mutfağının özenle hazırlanmış seçkin örneklerinin yanı sıra deniz mahsullerini de bulabilirsiniz.