Olympos-Beydağları Milli Parkının içinde alt istasyonu Çamyuva ve Tekirova arasında, zirvesi Tahtalı dağı olan bir teleferik hizmetidir.

Teleferik, Olimpos’tan (müze girişi) alt istasyonuna yaklaşık 30 km’lik bir mesafededir.

D-400 Karayolu üzerinde Tekirova istikametinde olan giriş yolu Phaselis’den 2 km önce sağ tarafta görünür bir şekilde levha ile gösterilmiştir. 726 metre deniz seviyesi üstünde bulunan alt istasyon, otomobil veya dolmuş(otobüs) ile ulaşabilinir. Yolculuk esnasında sık ormanlı doğanın  ve dağ dünyasının keyfini çıkarabilir, sıklıkla Olympos’un ihtişamını yakalayabilirsiniz.

Kemer ilçesi sınırlarında yer alan Olympos Teleferik, Antalya’dan Kemer istikametine 57 km uzaklıktadır.

Olympos Teleferik, dağ ile deniz tatilini birleştiren benzersiz seyahat anlayışı sunuyor.

Turkuaz renginde ışıldayan denizi, el değmemiş, büyüleyici doğası, sihirli mutfağı ile herkesi büyülüyor. Yılda 300’den fazla güneşli günü olan bu bölge tüm dünyadan gelen misafirler için cazip ve hedeflenen bir ziyaret öngörüyor.

Dağ istasyonunda 360 derecelik panoraması ile Finike’den Side’ye kadar muhteşem deniz manzarası sizlere unutulmaz bir görsel şölen sunuyor.

Tahtalı Dağı’nın zirvesinde; doğanın sessizliği ve güzelliği, keskin dik kayalık yamaçları, çam kokulu ormanları, muhteşem deniz manzarası bu yolculuğu eşsiz kılıyor.

Transfer / Servis
Günlük olarak  Beldibi, Göynük, Kemer, Kiriş, Çamyuva ve Tekirova’dan itibaren, Çarşamba ve Cumartesi günleri de Kundu ve Antalya’dan itibaren transfer servisi sunulmaktadır. Genel ulaşım araçları ile gelen ziyaretçilere saattte bir  saat 10:00 ile 17:00 arasında anayoldan alt istasyona kadar bir taşıma servisi sunulmaktadır.

Olympos-Beydağları Milli Parkının içinden geçen bağlantı yolunun üzerinden alt istasyona vardıktan sonra, 80 kişilik panoramik teleferk kabinleriyle zirveye yapacağınız yolculuk sırasında, doğası koruma altında bulunan ve dünyanın en güzel bölgelerinin birisinde dağ ve deniz manzaralı, keyif dolu bir seyahat yaşayacaksınız.

Teleferik Sefer Saatleri

1 Nisan – 30 Nisan         10:00h – 17:00h      Pazartesi – Pazar
1 Mayıs – 30 Haziran      09:30h – 18:00h      Pazartesi – Pazar
1 Temmuz – 30 Eylül      09:00h – 19:00h      Pazartesi – Pazar
1 Ekim – 26 Ekim           09:00h – 18:00h      Pazartesi – Pazar
27 Ekim – 31 Mart          10:00h – 16:30h      Pazartesi – Cuma
10:00 – 17:00        Cumartesi – Pazar

Seferler her yarım saatte bir, buçuk ve tamlarda yapılıyor.  Yoğunluğa göre ara seferler yapılabilir. Son Sefer: İşletmenin kapanış saatinden yarım saat önce.