Olimpos Ulupınar’da Alabalık. Olimpos’a gelipte Ulupınar’da köy kahvaltısı yapmadan veya Alabalık yemeden gidilmez.

Kemer-Finike yolu üzerinde Olimpos sapağına varmadan önce eşsiz doğası ve deresiyle ünlü Ulupınar’da alabalık ziyafetini tavsiye ediyoruz.

Buz gibi akan suyun üzerindeki yazlık köşklerde alabalık veya damak tadınıza göre kaburga dolması, tandır, kuzu çevirmesi ve ızgara çeşitlerinin tadına bakabilirsiniz.

Gürül gürül akan deresiyle özellikle tatil sezonunda bölgeye gelen çok sayıda yerli ve yabancı turistin uğrak noktası.  Köşklerde uzanarak yorgunluğunuzu giderir, sevdiklerinizle sohbet eşliğinde yemek ziyafetinizi gerçekleştirirsiniz.

Ulupınar’da restaurantlar turistlerle dolu. Burada mola veren turistler doğanın ve alabalıkların tadını çıkarır. Arzu ederseniz balık tutma zevki için oltalarla göletlerde balık tutabilirsiniz.

Doğal güzellikler içerisinde kendinize uygun bir köşe mutlaka bulacaksınız.  Şelale ve muhteşem çınar ağaçlarını seyrederek Ulupınar deresine yerleştirilmiş köşklerde ayaklarınızı derenin serin sularına bırakırken ızgara alabalıkların tadını çıkarabilir veya size sunulan zengin menüde Türk mutfağının özenle hazırlanmış seçkin örneklerinin yanı sıra deniz mahsullerini de bulabilirsiniz.