Olimpos Pansiyonları Online RezervasyonOlimpos Pansiyonları Online Rezervasyon

Lemon Garden Lodge

Müsait Odalar

Hiç oda bulunamadı
---
Ağaç Ev
Çıralı

Geniş bir limon bahçesinde kurulmuş olan Lemon Garden Lodge, Çıralı plajına 1 km mesafede bulunmaktadır.

Ahşap bungalov evlerden oluşan Lemon Garden Lodge’ta ücretsiz Wi-Fi ve ücretsiz otopark imkanı bulunmaktadır.

Tesis bungalov evlerinde klima ve özel banyo birimleri bulunmaktadır. Limon bahçemizdeki hamaklarda ve diğer oturma gruplarında huzurla dinlenebilir ya da kitap okuyabilirsiniz. Ayrıca işletmemizin mini kütüphanesindeki kitapları okuyabilirsiniz.. ÜArzu eden misafirlerimiz ücretsiz bisikletlerimizle Çıralı’nın eşsiz doğasını keşfe çıkabilirler.

Özel banyolarda duş, saç kurutma makinesi ve ücretsiz banyo malzemeleri bulunur. Açık büfe kahvaltımızda bahçemizde yetiştirdiğimiz organik sebze meyvelerimizden ve kendi yaptığımız ev yapımı reçellerimizden tadabilirsiniz. Barda soğuk içeçekler ile serinleyebilir, mevsim meyvelerinden tadabilirsiniz. Akşam yemeğinde yine her akşam farklı yöresel yemekler sunmaktayız.

Lemon Garden Lodge’ta çamaşırhane hizmetimiz bulunmaktadır. Yanartaş’a (chimera) yürüme mesafesindedir. Antalya Havalimanı ise tesise 100 km uzaklıktadır.

Lemon Garden Lodge

Lemon Garden Lodge

Çıralı tatil merkezi
Antalya’da Kemer ilçesi sınırları içinde bulunan Çıralı, tarih, deniz ve doğal güzelliğle turizmin cazibe merkezi konumundadır. Çıralı, Kemer-Kumluca karayolundan denize doğru 9 km mesafededir.

Çıralı’nın hemen yanıbaşında Olympos antik kenti, 3 km kuzey batısında ise mitolojik Yanartaş (Chimera) bulunmaktadır.

Akdeniz’in en güzel sahil şeridine sahip Çıralı’da sahil uzunluğu yaklaşık 3,2 kilometre olup; sahil genişliği yer yer 50 ila 100 metre arasında değişmektedir.

Yasal statülerle koruma altına alınan Çıralı, çarpık yapılaşmanın olmadığı nadir tatil beldesidir.

Çıralı’da nereler gezilir?

Olympos Antik Şehri

Çıralı sahilinden 10-15 dakikalık yürüme mesafesinde yer alan Olympos Antik Şehri tüm güzelliği ile sizleri bekliyor. Olympos antik şehri, Helenistik dönemde Likyalılar tarafından kurulmuş olup; bir süre korsanların eğemenliğine girmiş, daha sonra Roma komutanı Isouricus tarafından korsanlardan temizlenmiştir. Roma döneminde zengin bir liman şehrine dönüşen Olympos antik şehrinden bugüne tiyatro, köprü, antik mezar, hamam, agora, tapınak ve akrapol gibi önemli tarihi kalıntılar kalmıştır.

Yanartaş (Chimera)

Efsaneler konu olmuş, mitolojik Yanartaş (Chimera), Çıralı’ya 20 dakikalık yürüyüş mesafesinde bulumaktadır. Yer altında sıkışmış metan gazının, kaya çatlaklarından sızarak milyonlarca yıldır yanmasına şahit olabilirsiniz. Mitolojik bir çok efsanede adı geçen Yanartaş (Chimera) rivayete göre ağzından ateş püsküren Chimera canavarı, kanatlı pegasus adlı atına binmiş Bellophontes tarafından burada öldürülmüştür. Efsaneye göre buradaki kayalardan çıkan alevler Chimaira canavarının ağzından püsküren alevlerdir. Gündüz saatlerinde alevleri fazla farkedilmeyen Yanartaş’ın akşam saatlerinde ziyaret edilmesi önerilir. Muhteşem bir gün batımıyla birlikte Yanartaş’ın gizemini keşfedebilirsiniz. Yanınıza el feneri almayı unutmamanızı tavsiye ederiz.

Phaselis

M.Ö. 693 yılında Rodoslular tarafından kurulan antik bir liman şehri, Çıralı’ya 20 kilometre uzaklıktadır. Çam ağaçları ile kaplı Phaselis, korsan saldırılarına karşı yapılmış surlar, sur kemerleri, liman caddesi, liman girişi, hadrian kapısı ve antik tiyatro gibi bir çok önemli tarihi eseriyle görülmeye değer tarihi mekanlardan biridir.

Eşsiz deniziyle yüzmek için ideal bir yerdir. Özellikle tamamen kum plaj arayan misafirlerimize tavsiyemizdir. Ayrıca genel olarak sığ deniz derinliğiylede çocuklar ve yüzme korkusu olan misafirler için idealdir.

Lemon Garden Lodge prensipleri

Tesis Özellikleri Lemon Garden Lodge

 • Araç Servisi
 • Çamaşırhane
 • Döviz Alım/Satım
 • Engelliler için kolaylıklar
 • Klima
 • Otopark
 • Saç Kurutma Makinesi
 • Televizyon
 • Wireless
 • Yarım Pansiyon

Misafir Yorumları (0 yorum)

Lemon Garden Lodge

Lemon Garden Lodge Çıralı

Tesis hakkında genel değerlendirmeniz

Rezervasyon numarası

PIN kodu

Yorumunuzun Başlığı

Yorumunuz

Gezinizin türü neydi?

 • İş
 • Çiftler
 • Aile
 • Arkadaşlar
 • Tek Kişi