Olimpos Pansiyonları Online RezervasyonOlimpos Pansiyonları Online Rezervasyon

Blue Paradise

Müsait Odalar

Hiç oda bulunamadı
---
pansiyon
Çıralı

Antalya’nın Kemer ilçesi Çıralı tatil merkezinde yer alan Blue Paradise, portakal ve limon ağaçlarının içinde kurulmuş çok özgün bir konaklama hizmeti sunuyor.

Antalya’dan 80 kilometre, Kemer’e 35 kilometre mesafede bulunan Blue Paradise, adeta yeşil ile mavinin buluşma noktası konumundadır. Türkiye’nin en güzel sahili Çıralı’da, kumsalıyla, Olympos antik şehri ile, bozulmamış doğası ve asırlardır hiç sönmeyen mitolojik Yanartaş’ı ile konuklarına unutulmaz bir tatil imkanı sunuyor.

Caretta Caretta’lara ev sahipliği yapan 3500 metre uzunluğundaki Çıralı sahili, masmavi denizi ve doğasıyla dikkat çekiyor.

Çıralı sahile 100 metre mesafede bulunan Blue Paradise, portakal ve limon ağaçlarıyla bezenmiş bahçede kurulmuştur. 1995 yılından beri bir aile işletmesi olarak hizmet veren tesiste 9 oda bulunmaktadır.

Güleryüzlü, bir aile sıcaklığında sunulan hizmet ile sizi ve sevdiklerinizi evinizi aratmayacak olanaklar bekliyor.

Portakal ve limon ağaçları içinde ev yapımı reçel,peynir zeytin ve köy ekmeği ile muhteşem kahvaltı ile güne merhaba dersiniz. Akşam yemeğinde yöresel ev yemeklerinin tadına varacaksınız.

Kahvaltı sonrası arzu eden misafirler bahçedeki hamak ve şezlonglarda uzanıp, huzur veren kuş seslerinin melodisiyle dinlenme imkanına kavuşabilirler.

Blue Paradise

Blue Paradise

Çıralı’da neler yapılır?

Olympos Antik Şehrini gezebilirsiniz

Çıralı kumsalına 10-15 dakikalık yürüme mesafesinde yer alan Olympos Antik Şehri tüm güzelliği ile sizleri bekliyor. Helenistik dönemde Likyalılar tarafından kurulmuş olan Olympos antik şehri, bir süre korsanların eğemenliğine girmiş, daha sonra Roma komutanı Isouricus tarafından korsanlardan temizlenmiştir. Roma döneminde zengin bir liman şehrine dönüşen Olympos antik şehrinden bugüne tiyatro, köprü, antik mezar, hamam, agora, tapınak ve akrapol gibi önemli tarihi kalıntılar kalmıştır.

Yanartaş’ı (Chimera) görebilirsiniz

Efsaneler konu olmuş, mitolojik Yanartaş (Chimera), Çıralı’ya 20 dakikalık yürüyüş mesafesinde bulumaktadır. Yer altında sıkışmış metan gazının, kaya çatlaklarından sızarak milyonlarca yıldır yanmasına şahit olabilirsiniz. Mitolojik bir çok efsanede adı geçen Yanartaş (Chimera) rivayete göre ağzından ateş püsküren Chimera canavarı, kanatlı pegasus adlı atına binmiş Bellophontes tarafından burada öldürülmüştür. Efsaneye göre buradaki kayalardan çıkan alevler Chimaira canavarının ağzından püsküren alevlerdir. Gündüz saatlerinde alevleri fazla farkedilmeyen Yanartaş’ın akşam saatlerinde ziyaret edilmesi önerilir. Muhteşem bir gün batımıyla birlikte Yanartaş’ın gizemini keşfedebilirsiniz. Yanınıza el feneri almayı unutmamanızı tavsiye ederiz.

Phaselis’i gezebilirsiniz

Rodoslular tarafından M.Ö. 693 yılında kurulan Likya medeniyetinin en önemli şehirlerinden biridir. Çıralı’ya 20 kilometre uzaklıkta bulunan Phaselis, Çam ağaçları ile kaplıdır. Phaselis, korsan saldırılarına karşı yapılmış surlar, sur kemerleri, liman caddesi, liman girişi, hadrian kapısı ve antik tiyatro gibi bir çok önemli tarihi eseriyle görülmeye değer tarihi mekanlardan biridir.

Eşsiz deniziyle yüzmek için ideal bir yerdir. Özellikle tamamen kum plaj arayan misafirlerimize tavsiyemizdir. Ayrıca genel olarak sığ deniz derinliğiylede çocuklar ve yüzme korkusu olan misafirler için idealdir.

Blue Paradise prensipleri

Tesis Özellikleri Blue Paradise

 • Araç Servisi
 • Çamaşırhane
 • Döviz Alım/Satım
 • Engelliler için kolaylıklar
 • Klima
 • Otopark
 • Saç Kurutma Makinesi
 • Televizyon
 • Wireless
 • Yarım Pansiyon

Misafir Yorumları (0 yorum)

Blue Paradise

Blue Paradise Çıralı

Tesis hakkında genel değerlendirmeniz

Rezervasyon numarası

PIN kodu

Yorumunuzun Başlığı

Yorumunuz

Gezinizin türü neydi?

 • İş
 • Çiftler
 • Aile
 • Arkadaşlar
 • Tek Kişi