Olimpos Pansiyonları Online RezervasyonOlimpos Pansiyonları Online Rezervasyon

Olympia Otel (5 gece-6gün)

Olympia Otel’de 2 kişi, 5 gece 990-TL

Olimpos.com’a özel; 2 KİŞİ, Olympia Otel’de 5 GECE / 6 GÜN sadece 990-TL… 12 Ağustos 2018 Pazar günü giriş, 17 Ağustos 2018 Cuma günü çıkış.(Son 2 oda)

  • – Sabah kahvaltısı, akşam yemeği dahil.
  • – Odalarda klima + duş/wc
  • – Ücretsiz wifi
  • – Ücretsiz otopark

rezervasyon_tel

Olympia Hotel’de mutlu bir tatil

Olympia Hotel ile Akdeniz’in en güzel sahilinde harika bir tatil sizleri bekliyor. Portakal ve çam ağacı kokularıyla bezenmiş ormanıyla Olimpos’ta sevdiklerinizle huzur dolu mutlu bir yaz tatiline ne dersiniz?

Olympia HotelOlimpos antik kentine ve sahile yakın mesafede bulunan Olympia Hotel, ücretsiz kahvaltı büfesi ve yüzme hazlu bahçesiyle fark yaratıyor. Çam ağaçlarıyla çevrili, doğanın tam ortasında huzur dolu bir tatil sizleri bekliyor.

Tüm odaları, banyolu, klimalı ve modern mobilyalarla döşenen Olympia’da bir restoran ve ücretsiz Wi-Fi bulunmaktadır.

Konuklar, Olympia Hotel’in geniş peyzajlı bahçelerinde restaurantın sunduğu lezzetli yemeklerin tadını çıkarabilirler.

Denize 20 dakikalık yürüme mesafesinde bulunan Oympia’da plaja ücretsiz servis hizmeti de bulunmaktadır.

Olympia Hotel nerededir?

Olympia Hotel, Türkiye’nin en iyi doğa tatil bölgesi Antalya Olimpos’tadır. Olimpos Antalya’nın Kumluca ilçesine bağlı olup; Kemer ile Kumluca ilçeleri arasında yer almaktadır. Ağaçevleriyle ün yapan tatil bölgesi, Antalya’dan Kemer, Finike, Kaş yönüne doğru giden yol üzerinden ulaşılmaktadır. Olimpos, Antalya’dan 85 kilometre uzaklıkta olup; Kemer’i geçtikten 29 km sonra, sol taraftan Olympos yol ayrımından sahil yönüne doğru 11 km mesafededir.

Olympia Hotel’e nasıl gidilir?

Özel aracınızla İstanbul, Eskişehir, Ankara, Konya, Isparta, Adana tarafından gelirseniz; Antalya içinden Kemer yönüne sapmalısınız. Kemer’den sonra Kumluca, Finike, Kaş yönüne doğru 29 km sonra Olympos antik şehir tabelasını göreceksiniz. Ana yoldan sol tarafa 11 km sahile doğru gittiğinizde Olympia Hotel’e gelmiş olacaksınız.

Özel aracınızla İzmir, Aydın, Muğla, Didim, Bodrum, Marmaris yönünden gelirseniz; Kaş, Finike ve Kumluca ilçelerini geçtikten 15 km sonra Olympos antik şehir tabelasını göreceksiniz. Ana yoldan sağ tarafa sahile doğru 11 kilometre gittiğinizde Olympos’a varmış olacaksınız.

Eğer otobüsle geliyorsanız; Antalya Otogar’ında indikten sonra, Otogar’dan Kumluca- Finike-Kaş-Fethiye yönüne kalkan minibüslere binerek muavine Olympos kavşağında inmek istediğinizi belirtiniz. Olympos kavşağından 5 dakikada bir Olimpos’a giden dolmuş minibüslere binerek ulaşabilirsiniz.

Olimpos’ta neler yapılır?

Olimpos sahilinde yüzerek yılın yorgunluğunu atan misafirlerimiz, arzu ederlerse su kayağı, kano ve tekne turu aktivitelerine katılabilirler. Olympos antik şehrinin tarihi kalıntılarını dolaşarak geçmişe yolculuk yapabilir, antik şehrin doğal buz gibi akan suyunda serinleyebilirsiniz.

Ayrıca Olympos’un asırlardır sönmeyen ateşi Yanartaş’a (Kimera) düzenlenen gezilere de katılabilirsiniz.

Olimpia HotelAntalya şehir merkezine 85 km, Antalya Havalimanı’na 110 km uzaklıkta bulunan Olympia Hotel’de ücretsiz otopark alanı mevcuttur.

Yılın her döneminde sevdiklerinizle huzur içinde konaklayabileceğiniz Olympia’da her şey sizin için düşünülmüştür.

Olympia Hotel’de konaklayan misafirlerimiz, Olympos Dağı’nda kayalar arasından çıkan, binlerce yıldır sönmeyen mitolojik Yanartaş’ının (Chimera) alevlerin gizemine şahit olabilirsiniz. Maviyle yeşilin kucaklaştığı Akdeniz’in en güzel sahilinde günübirlik kalkann tekne turu gezilerine katılabilirsiniz.

Olimpos tarihi ile kısa bilgilendirme
Antik Likya medeniyetinin en önemli şehirlerinden biri olan Olimpos’un (Olympos) temelleri eski Helenistik dönemde, MÖ.300 yılı civarında inşa edilmiştir. Roma hükümdarı İskender’in fetihlerine ilk başladığı dönemlerde kış aylarını, Olympos’a komşu antik bir liman şehri olan Phaselis’te geçirdiği bilinmektedir.

ilk defa MÖ. 78 yılında, Sicilya’daki Roma Valisi Servilius Vatia’nın zamanında en büyük korsanı Zenicetes’i deniz savaşında yendiği sene tarihi kayıtlarda izlerine rastlanılan Olympos, bir çok korsanın istilasına uğramıştır.

Servilius Vatia’ya yenilerek Olympos’a sığınan dönemin en büyük korsanı Zenicetes gemilerini Porto Ceneviz ve Sazak’ın gizli limanlarında saklayarak civardaki tüm kıyı şeridini hakimiyeti altına almıştır. Zenicetes, Olympos’da kendisine kale yaparak uzun yıllar üs olarak kullanmıştır.